Geoblog.pl    fazad    Podróże    Sri Lanka 2016    Przesiadka na busa do Udawalawe
2016

Przesiadka na busa do Udawalawe

Sri Lanka
Sri Lanka, Wellawaya

W Wallawaya na dworcu czekamy razem z Anglikami na Express busa do Udawalawe. I my i oni wiedzą że bus będzie pewnie pełny. No i był niestety. Jak na razie najbardziej zapakowany bus do tej pory. Ale za to szybko jechał. I gwałtownie hamował. Ale busy ogóle jeżdżą tu gwałtownie. I busy są w środku niskie. Jak stoję to do sufitu zostaje mi max 3 cm (mam 183 cm). Także np. Kuter, Tower albo Misza mieliby problem na stojąco jeździć tu busami. W busie zawsze jest konduktor czy też kierownik busa, który podchodzi i sprzedaje bilety. I trzyma porządek w busie: w sensie jak juz myślisz ze nikt więcej się nie zmieści to on każe Ci się przytulic do sąsiada i 5 osób jeszcze wejdzie - na jednym przystanku :-) jak wchodzi matka z małym dzieckiem to tez zrobi dla niej miejsce, każąc komuś wstać. Ogólnie matek i rodzin z dziecmi busami jeździ sporo osób. Jak jest niemowlę to matka nie krępuje się tylko jak dziecko jest głodne to je po prostu karmi piersią. I jest to tutaj normalne.

genek
genek - 2016-04-23 01:34
w polsce tez jest normalne karmienie piersia w autobusie czy pociagu :)

rzeźnik
rzeźnik - 2016-04-23 11:22
@genek: Mnie nigdy nie karmią..

fazad
fazad - 2016-04-23 18:13
:-) dobre rzeźnik :-)
@genek: ja w Polsce w busie nie widziałem nigdy karmiącej matki... bardziej mi chodzi o samą dyskusję czy wypada czy nie wypada.

Zasoby: 113 wpisów113 39 komentarzy39 214 zdjęć214 1 plik multimedialny1

27.10.2017 - 12.11.2017