Geoblog.pl    fazad    Podróże    Dominikana 2017    Dzielnica kolonialna i Los tres ojos
2017

Dzielnica kolonialna i Los tres ojos

Dominikana
Dominikana, Santo Domingo City

Obudzilismy się bez budzika po ok 7 h snu. W kantorze - widząc info o wycieczkach - popytalismy przy okazji o dojazd na wyspę saona. Zaproponowali cenę 40 USD od osoby za wycieczkę z jedzeniem, piciem z dojazdem tam i z powrotem do Santo Domingo. Wydawało nam się to trochę tanio w porównaniu z ofertami w internecie, gdzie ceny są 2x wyższe albo i więcej... Spytalismy w naszym hostelu i okazało się się ze to normalna cena i zupełnie przypadkiem Pani poleciła właśnie agencje przy kantorze. No więc zapisalismy się i jutro o 5 rano mamy zbiórkę. Powrót ok 19 wieczorem.
Dziś najpierw gorąco i słonecznie, z przyjemnym wiatrem. Pochodzilismy najpierw po dzielnicy kolonialnej, później stwierdziliśmy, że pójdziemy w 1 strone pieszo ok 6-7 km do Los tres ojos - podziemne jeziorka. Mniej więcej w 1/4 drogi policja nam poleciła wziąć taxi bo niby po drodze może być różnie - ze zdarzają się kradzieże itd. Trochę się zdziwilismy, no ale skoro policjant tak mówi to stwierdziliśmy ze warto go posłuchać. Tym bardziej ze sam nam podał cenę za jaką dojedziemy tam i z powrotem - 600 peso - i złapał nam taksówkę. Los tres ojos super, warto zobaczyć. Wstęp 100 peso od osoby + 25 peso za płyniecie trawa "w hadesie" :-) tyle co wyszlismy zaczęła kropic a później lać jak z cebra. My szczęśliwie byliśmy w taksówkę. Dojechaliśmy do centrum, na ulicach płynie rzeka tak ze żeby przejść trzeba po kostki iść w wodzie. Często widać płynące śmieci. Ale nie jest ich więcej niż np w Bangkoku. Wieczorem kolejna ulewa. Panie tutaj noszą jednorazowki na głowach jak pada:-)
O! Awaria prądu. Czyli jednak to prawda że często występują przerwy w dostawach. Teraz ok 20 min.
Ogólnie ludzie mili, nie nagabywuja nachalnie żeby coś kupić czy skusić się na przejażdżkę. Wystarczy powiedzieć grazias i opuszczają.

genek
genek - 2017-10-29 12:55
Idąc z Zona Coloniale do Les 3 Ojos przechodzi się przez tereny zamieszkałe przez haitańskich imigrantów. Nam też odradzali tam iść mówiąc "mucho peligroso". Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy co te słowa znaczą, ale wkrótce już tak. Najlepiej chyba się tam dostać guagua. Powodzenia!!

fazad
fazad - 2017-10-30 01:51
Dzięki genek :-) Ogólnie jak jest jasno to wydaje się że zagrożenia nie ma. No ale pieszo to jednak trochę za daleko i droga zbyt nudna.

Zasoby: 113 wpisów113 39 komentarzy39 214 zdjęć214 1 plik multimedialny1

27.10.2017 - 12.11.2017